czwartek, 20 sierpnia 2015

Więcej poczucia szczęścia

10 pomysłów na więcej szczęścia wg. Raj`a Raghunathan`a : 

1. Zrób coś wymagającego wysiłku fizycznego. 

2. Spotkaj się z przyjaciółmi. 

3. Pij umiarkowane ilości alkoholu. 

4. Zrób swoim strojem wrażenie na innych. 

5. Wspominaj "stare, dobre czasy".

6. Oglądaj śmieszne i wzruszające filmy.

7. Porozmawiaj z kimś starszym z twojej rodziny (babcią, dziadkiem).

8. Zrób coś, co zaplanowałeś (może to być nawet drobna rzecz). 

9. Zrób coś dobrego dla kogos obcego. 

10. Spędź trochę czasu w kontakcie z naturą, pojdź do lasu, parku, nad rzekę itd.Raj Raghunathan jest wykładowcą m.in.  Uniwersytetu Teksańskiego w Austin i autorem kurs internetowego „A Life of Happiness and Fulfillment”. 
Uczestnictwo w tym kursie gorąco polecam wszystkim zainteresowanym psychologią pozytywną. 

Bezpłatny kurs jest dostępny na portalu Coursera.org. 

Kurs jest bardzo ciekawy i solidnie przygotowany. Raj Raghunathan mówi interesująco i rzeczowo. Wykłady swoje uzupełnia wystąpieniami sław z zakresu psychologii pozytywnej, których specjalnie udzielili dla potrzeb jego kursu. 
Tak więc można zobaczyć jak kwestie związane z kształtowaniem poczucia szczęścia wyjaśnia m.in.  Mihály Csíkszentmihályi, Barbara Fredrickson, Dan Ariely, Ed Diener. 

Uczestnicy kursu prócz obejrzenia wykładów (poprzeplatanych testami sprawdzającymi ich rozumienie) wykonują także pewne zadania, które publikują na stronie kursu oraz ocenia zadania wykonane przez innych uczestników.
Zadania te są praktycznym zastosowaniem idei psychologii pozytywnej i ich rzetelne wykonanie może mieć rzeczywisty wpływ na wzrost poziomu poczucia szczęścia uczestników kursu.
Dodatkowym walorem jest to, że w kursie uczestniczą ludzie z całego świata i ciekawym jest zobaczenie, że wszyscy mamy podobne problemy i wpadamy na podobne rozwiązania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz